×
Menu

Rosa Mystica

Fundacja Wydawnicza

Home

Alchemik

13 sierpnia 2021


Alchemik – czyli rzecz o Bogu, o człowieku i o uświęceniu
o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz


Premiera: 1 września 2021
Liczba stron: 184
Format: 118 ×165 mm
ISBN: 978-83-961957-0-8
Cena: 30 zł
Oprawa twarda, złocenia

Całkowity dochód ze sprzedaży niniejszej publikacji zostanie przeznaczony na remont kościoła św. Augustyna w Okoličnej na Ostrove. którego o. Wawrzyniec jest administratorem.

Książka dostępna w przedsprzedaży wyłącznie w sklepie fundacji!

W książce o tajemniczym duchowym Alchemiku znajdziemy klucz do wieczności.

 – bp Andrzej Siemieniewski

Alchemik to niecodzienny podręcznik duchowy, odkrywający zdumiewającą wartość tego, co pozornie jest jej całkiem pozbawione. Szara codzienność nabiera w nim blasku i kolorów. Cierpienie staje się kuźnią miłości i świętości. Nieskończenie krótkie chwile łączą doczesność z nieskończonością. Lekko napisane i pełne humoru, to dziełko jest zarazem głęboko zakorzenione w Piśmie Świętym i Tradycji katolickiej, czerpiąc z wielkich mistrzów od św. Augustyna po autorów dwudziestowiecznych. Na stronach tej książeczki znaleźć można prawdziwy skarb, daleko przewyższający dążenia dawnych alchemików.

o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz – wrocławianin z urodzenia, absolwent bibliotekoznawstwa na UWr, kapłan katolicki, administrator węgierskojęzycznej parafii na południu Słowacji. Autor książek Piękna dusza: życie Marii Gaetany Agnesi (2018), Czyńcie, cokolwiek wam powie (2020) oraz – wspólnie z A.M. Canavesim – zbioru opowiadań historycznych Guerrieri serafici (2021).